Supermarkten slaan de handen in elkaar voor herbruikbare champignonbakjes

20 december 2024
Moesten supermarkten nu eens samenwerken om uitwisselbare herbruikbare bakjes te introduceren, concludeerden jullie op de co-creatie sessie 'Anders verpakt'. En hoera hoera, het is zover!
Hoe kunnen we herbruikbare verpakkingen toegankelijker maken en meer ingang doen vinden bij de consument? Dat was de centrale vraag die we jullie stelden op de sessie ‘Anders verpakt’ in de zomer van 2022. Deze co-creatie sessie speelde zich af in het kader van een beleidsondersteunend onderzoek, waarvan de resultaten gecommuniceerd werden naar de (voedings)industrie, retail en overheid.
 
Eén van de zaken die als oplossing door onze inventors naar voor werd geschoven, is de invoer van ‘generieke’ bakjes, die door iedere supermarkt gebruikt worden en dus ook naar eender welke supermarkt teruggebracht kunnen worden. Welnu, intussen hebben zowat alle supermarktketens in België de handen in elkaar geslagen en een proefproject opgestart rond herbruikbare champignonbakjes. Het is de eerste keer dat we een dergelijke samenwerking zien bij de supermarkten. We hopen dan ook ten zeerste dat het proefproject slaagt, en dat het een stap dichter is bij een wereld zonder wegwerpverpakkingen!
 

Artikel delen?

Wil je ook meewerken aan de wereld van morgen?

Wordt ‘inventor’ en werk samen met bedrijven, allerhande organisaties en onderzoekers zodat zij beter weten wat jullie van hen verwachten.

Cookieconsent met Real Cookie Banner